صنعت نفت ایران
1398/8/21
Tuesday

اخبار برگزیده صنعت نفت

آرشیو اخبار صنعت نفت
صنعت نفت

تامین منابع مالی ۲ واحد پتروشیمی مکران از خط اعتباری ایران و چین ۲۰ آبان

مدیرعامل شرکت پتروعمران مکران از توافق برای استفاده از خط اعتباری ایران و چین جهت ساخت واحدهای ۲ و ۳ پتروشیمی نگین مکران خبر داد و گفت: بندرچابهار نسبت به بندرعباس ۲۲۰۰ کیلومتر نزدیکتر به بازارهای هند و چین است.

صنعت نفت

افزایش ۲.۲ میلیارد بشکه ای نفت قابل استحصال ایران با کشف مخزن نام‌آوران ۲۰ آبان

وزیر نفت از افزایش ۲.۲ میلیارد بشکه ای نفت قابل برداشت ایران خبر داد و گفت: مخزن جدید نفتی به پاس تلاش های نام آوران گمنام مخزن نام آوران نامیده می شود.

صنعت نفت

استخدام 9 ردیف شغلی برای کارشناسان/ کارشناسان ارشد DCC- HSE- سیویل - پایپینگ - برق - کنترل پروژه و ... در یک شرکت بزرگ پیمانکاری در حوزه نفت و گاز و صنعت و معدن و ساختمان ۱۸ آبان

یک شرکت بزرگ پیمانکاری در حوزه نفت و گاز و صنعت و معدن و ساختمان از کارشناسان/ کارشناسان ارشد DCC- HSE- سیویل - پایپینگ - برق - کنترل پروژه و ... دعوت به همکاری می نماید.

صنعت نفت

استخدام 6 ردیف شغلی برای کارشناسان/ کارشناسان ارشد در یک شرکت رتبه یک نفت و گاز (جهت فعالیت در تهران و محل پروژه) ۱۸ آبان

یک شرکت رتبه یک نفت و گاز از کارشناسان/ کارشناسان ارشد جهت فعالیت در تهران و محل پروژه (خانم/ آقا) دعوت به همکاری می شود.

صنعت نفت

صادرات گاز مایع ایران به چین ادامه یافت ۱۷ آبان

صادرات LPG ایران به چین در نوامبر ادامه یافت اما تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا و فعالیت‌های تعمیراتی، در مقایسه با حدود ۱۲ محموله در ژوئن کاهش داشت.

صنعت نفت

نامه هشدارآمیز ایران به IMO درباره حمله به نفتکش‌ها ۱۷ آبان

سفارت ایران در لندن در نامه‌ای به سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) با ابراز نگرانی نسبت به حملاتی که از آوریل دستکم به سه ابرنفتکش ایرانی صدمه زده است، خواستار همکاری منطقه‌ای برای پرداختن به این نگرانی‌ها شد.

صنعت نفت

درآمد نفتی ۶۰ میلیارد دلاری ایران در سال میلادی گذشته ۱۵ آبان

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) میزان درآمدهای نفتی ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی را ۶۰.۲ میلیارد دلار برآورد کرد.

صنعت نفت

توقف بخشی از تولید گاز در فاز ۱۶ پارس جنوبی/ علت توقف تولید: نشتی گاز به دریا ۱۵ آبان

با شکستگی و نشتی خط لوله انتقال گاز فاز ۱۶ پارس جنوبی، بخشی از تولید این فاز متوقف شد.

صنعت نفت

آمریکا واقعاً چقدر نفت دارد؟ ۱۳ آبان

شرکت های آمریکایی با کنترل ۱۵ درصد کل تولید نفت دنیا موقعیت خوبی در جهان دارند اما ذخایر اثبات شده نفت آمریکا تنها مغادل ۳ درصد کل ذخایر اثبات شده نفت در دنیاست.

صنعت نفت

روسیه همچنان بیشتر از توافق با اوپک نفت تولید می‌کند ۱۳ آبان

اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد این کشور ماه گذشته میلادی تولید نفت خود را تا ۱۱.۲۳ میلیون بشکه در روز پایین آورده که هنوز تا تعهد این کشور نسبت به قرارداد کاهش تولید فاصله دارد.

صنعت نفت

ایران در انتظار رکورد تولید روزانه ۱میلیارد مترمکعب گاز ۱۳ آبان

حتی با وجود تحریم‌های آمریکا، میدان گازی پارس‌جنوبی در مرکز استراتژی ایران برای تولید هرچه زودتر حداقل یک‌میلیارد مترمکعب در روز گاز قرار دارد.

صنعت نفت

درآمد شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکا کم شد ۱۱ آبان

سرمایه گذاران در سال های اخیر از بخش انرژی فرار کرده اند که دلیل آن سوددهی بسیار پایین بازار بوده است. سود دهی شرکت اکسون تقریبا نصف شده و به ۳.۱۷ میلیارد دلار معادل ۷۵ سنت در هر سهم رسیده است. درآمد شرکت چورون هم ۳۶ درصد کاهش یافته است.

© 2019 - All rights reserved