صنعت نفت ایران
1398/1/4
Sunday

آخرین اخبار

آرشیو اخبار
صنعت نفت

اتریش لیوان های پلاستیکی خطوط هوایی خود را به نفت تبدیل می‌کند ۳ فروردین

گروه نفت و گاز اتریش ( او ام وی) و خطوط هوایی این کشور در همکاری با هم لیوان های پلاستیکی مسافران هواپیماها را به نفت مصنوعی تبدیل می کنند.

صنعت نفت

صادرات روزانه ۱.۲۵ میلیون بشکه ای نفت ایران در فوریه ۲۰۱۹ ۳ فروردین

طبق اطلاعات ردیاب نفتکشها، میانگین صادرات نفت ایران در فوریه ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز بود.

صنعت نفت

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت! ۳ فروردین

وزارت انرژی آمریکا ۴.۳۲ میلیون بشکه نفت شیرین از ذخایر نفت استراتژیک خود به ارزش بیش از ۲۸۵.۷ میلیون دلار که قیمت آن به طور میانگین ۶۶.۱۴ دلار در هر بشکه می‌شود را فروخته است.

صنعت نفت

قیمت نفت در بالاترین رکورد سال جاخوش کرد ۲۸ اسفند

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تأثیر تداوم کاهش عرضه از سوی گروه اوپک پلاس، نزدیک به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ ایستاد.

صنعت نفت

در سال ۹۷ بر بازار جهانی نفت چه گذشت؟ ۲۸ اسفند

بازار جهانی نفت در سال ۱۳۹۷ تلاطم‌ها و اتفاقات بزرگی را پشت سر گذاشت که بی شک مهمترین آنها دخالت سیاست در عوامل عرضه و تقاضا و تحریم ایران و ونزوئلا از سوی آمریکا به شمار می‌رود.

صنعت نفت

هفتمین مرحله عرضه نفت خام در بورس انرژی ۲۷ اسفند

امروز برای آخرین بار در سال ۱۳۹۷ و همچنین طی هفتمین مرحله، نفت خام سبک در بورس انرژی عرضه می‌شود. این عرضه‌ها در سال ۱۳۹۸ هم ادامه خواهد داشت.

صنعت نفت

قیمت نفت کاهش یافت ۲۷ اسفند

کند شدن رشد اقتصاد جهانی سبب شد قیمت نفت کاهش یابد، اما کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش سبب شد این افت قیمت محدود باشد.

صنعت نفت

اهرم هندی‌ها در چانه زنی با آمریکا برای ادامه واردات نفت ایران ۲۶ اسفند

واشنگتن با درخواست از هند برای قطع واردات نفت ونزوئلا، ممکن است تمایلش را برای تسهیل تحریم‌ها علیه ایران برای دهلی نو که سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان است، نشان داده باشد و هند نیز از این درخواست به عنوان اهرمی در مذاکراتش برای تمدید معافیت و ادامه خرید نفت ایران استفاده خواهد کرد.

صنعت نفت

اوپک آمریکایی در راه است؟! ۲۵ اسفند

برنامه‌های بلندپروازانه ابر غول‌های انرژی آمریکایی برای رشد نفت شیل در آینده ممکن است به آنها اجازه دهد عمده تولید نفت شیل آمریکا و در نتیجه قیمت نفت سبک در بازارهای خارجی را کنترل کنند و عملکردی مشابه اوپک پیدا کنند.

صنعت نفت

صادرات نفت ونزوئلا از سر گرفته شد ۲۳ اسفند

بندر خوزه که پایانه صادراتی اصلی نفت ونزوئلا است، فعالیتش را از سرگرفت و یک محموله نفت خام برای نخستین بار از زمانی که خاموشی فعالیت‌های این بندر را از هفته گذشته متوقف کرد، ارسال شد.

صنعت نفت

قیمت نفت رکورد زد ۲۳ اسفند

قیمت نفت برنت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر ادامه کاهش عرضه از سوی صادرکنندگان عضو اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا به بالاترین رکورد خود در سال ۲۰۱۹ صعود کرد.

صنعت نفت

تمدید توافق کاهش تولید نفت تا پایان 2019 ۲۲ اسفند

رسانه‌های خبری روسیه اعلام کردند که عربستان پیشنهاد کرده است توافق جهانی کاهش تولید نفت تا پایان سال جاری میلادی تمدید شود.