صنعت نفت ایران
1401/7/3
Sunday
آرشیو اخبار صنعت نفت

.اوکراین عرضه نفت روسیه به اتحادیه اروپا را متوقف کرد ۱۴۰۱/۰۵/۱۹


.

به گزارش اویل اینداستری، خبرگزاری ریانووستی روز دوشنبه به نقل از شرکت ترانس‌نِفت روسیه گزارش داد که اپراتور دولتی خط لوله نفت اوکراین یعنی شرکت اوکرترانسنِفتا، پمپاژ نفت روسیه به اتحادیه اروپا را از طریق شبکه خط لوله دروژبا متوقف کرده است.

بر اساس این گزارش، جریان صادراتی نفت به صورت ترانزیت به مجارستان، جمهوری چک و اسلواکی متوقف شده است.

ایگور دمین، سخنگوی شرکت ترانس‌نِفت، به این خبرگزاری گفت که ترانزیت از طریق بلاروس به لهستان و آلمان ادامه دارد.

دمین توضیح داد که روسیه به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا نمی‌تواند برای ترانزیت پولی پرداخت کند، اگرچه شرکت اوکراینی بر پیش‌پرداخت 100 درصدی خدمات حمل و نقل نفت خود اصرار دارد.

 

وی گفت: هنگام پرداخت برای ترانزیت از طریق خاک اوکراین، وجوه به حساب ترانس‌نِفت برگردانده شد.

دمین افزود: گازپرومبانک که خدمات پرداخت را ارائه می دهد، به ما اعلام کرد که پرداخت بر اساس مقررات اتحادیه اروپا، یعنی بسته هفتم تحریم ها، برگشت داده شده است.

ترانس نفت تاکید کرد که در حال کار بر روی گزینه های پرداخت جایگزین برای خدمات ترانزیت نفت از طریق اوکراین است و درخواستی را به گازپرومبانک ارسال کرده است.

شبکه خط لوله دروژبا که یکی از طولانی‌ترین شبکه‌های خط لوله در جهان است، حدود 4000 کیلومتر نفت خام را از بخش شرقی روسیه در اروپا به پالایشگاه‌های جمهوری چک، آلمان، مجارستان، لهستان و اسلواکی منتقل می‌کند.

پس از انتشار این خبر، قیمت نفت روند قبلی کاهش خود را معکوس کرد و شاخص آتی برنت تا 1.6 درصد افزایش یافت و نزدیک به 98 دلار در هر بشکه معامله شد. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز به حدود 92 دلار در هر بشکه رسید.


تلگرام

برچسب‌ها


نظرات کاربران


نظر شما

  • نام و نام خانوادگی
  • ایمیل
  • کد امنیتی
  • Captcha
  • نظر

  • عبارات توهین آمیز و شخصی منتشر نخواهد شد.

 

© 2019 - All rights reserved