صنعت نفت ایران
1402/12/9
Wednesday

اخبار صنعت نفت

آر اس اس
صنعت نفت

راندمان پایین مصرف انرژی در صنایع انرژی‌بر کشور/ نیاز به تحول اساسی در ساختار تولید داریم ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

یک کارشناس انرژی گفت: سهم عمده قیمت تمام شده صنایع انرژی‌بر متعلق به انرژی ارزان است و این سهم چیزی بالغ بر ۴۰ - ۵۰ درصد قیمت تمام شده است، به گونه‌ای که با حذف آن با توجه ‌به فرسوده بودن دستگاه‌های موجود، تولید منجر به زیان خواهد ش

صنعت نفت

پاکستان: تحریم‌های آمریکا ارتباطی با خط لوله انتقال گاز ایران ندارد ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

وزیر نفت و نیروی پاکستان با تاکید بر تعهد کشورش به تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران گفت: تحریم‌های آمریکا قابل اعمال بر این پروژه مشترک گازی نیست.

صنعت نفت

افت قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکا ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

احتیاط بانک مرکزی آمریکا برای کاهش نرخ بهره و بالا رفتن سطح ذخیره‌سازی‌ها، قیمت نفت را کاهش داد.

صنعت نفت

ایران و روسیه؛ رقابتی که به رفاقت در صنعت نفت بدل شد ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که روس‌ها هیچ‌گاه شریک مطمئنی برای ایران نبوده‌اند، اما آنها یک نکته را نباید فراموش کنند که رفتار دولت‌ها در پویایی‌های نظام بین‌الملل تغییر می‌کند و امروز آن روزی است که تحولات نظام بین‌الملل روس‌ها را به سمت صنعت نفت ایران کشانده و اگر «نسبت توازن نیازمندی به تعاملات» را در نظر بگیریم، هم‌اکنون این روس‌ها هستند که نسبت نیازمندی‌شان به ایران در حال افزایش است.

صنعت نفت

بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت نفت انجام شده است ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه بخش نفت با ۴.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی کارنامه قابل‌توجهی نسبت به سال‌های گذشته دارد، گفت: در ۱۱ ماه امسال بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت نفت انجام شده است.

صنعت نفت

آقایان مسئول! با این راهکار ساده مانع اتلاف روزانه ۱.۲میلیون لیتر بنزین در تهران شوید! ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

تا امروز صرفاً با خرید و واردات ۱۰۰هزار تاکسی برقی از محل هزینه‌ای که برای واردات بنزین می‌کنیم، می‌توانستیم روزانه در کلان‌شهر تهران جلوی سوختن فاجعه‌بار ۱.۲میلیون لیتر بنزین و جلوی بخش بزرگی از آلودگی هوا را بگیریم!

صنعت نفت

پیشرفت پتروشیمی آلای مهستان از مرز ۴۴ درصد گذشت ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

پیشرفت فیزیکی پتروشیمی آلای مهستان تا پایان دی‌ماه به حدود ۴۴.۱۳ درصد رسید و برای تأمین ۷۰ درصد از تجهیزات به‌کاررفته در این پروژه با شرکت‌های داخلی قرارداد امضا شده، همچنین با فراهم‌ کردن زمینه همکاری بین شرکت‌های ایرانی و خارجی، انتقال فناوری به کشور در این پروژه انجام شده است.

صنعت نفت

رشد بخش نفت پاییز ۱۴۰۲ به ۲۱.۸ درصد رسید ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه شاخص‌های اقتصادی ایران در ۹ ماه امسال طبق اعلام بانک مرکزی شرایط رشد با ثبات را تکرار کرده است، گفت: رشد ۲ برابری نفت نسبت به پاییز سال گذشته نشان داد کشور در زمینه تحریم‌شکنی موفقیت بسیار زیادی داشته است.

صنعت نفت

حضور و توانمندسازی زنان در همه بخش‌های صنعت نفت در دولت سیزدهم ۱۴۰۲/۱۲/۰۸

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه حضور بانوان در سرنوشت کشور بسیار تأثیرگذار بوده است، اظهار کرد: در صنعت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز حضور پررنگ و توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

صنعت نفت

اثربخشی تولید و صادرات گاز و فرآورده‌های گازی افزایش می‌یابد ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

پروژه احداث خط لوله جدید پروپان و بوتان، اثربخشی قابل توجهی در فرآیند تولید و صادرات گاز و فرآورده‌های گازی پارس جنوبی به‌ ارمغان می‌آورد، زیرا خط کنونی، کارایی مورد انتظار را به‌دلیل آسیب‌دیدگی پوشش از دست داده است و تعمیرات و خروج آن از سرویس، هزینه‌های هنگفتی را به کشور تحمیل می‌کند.

صنعت نفت

توقف صادرات ال‌ان‌جی آمریکا بر روابط با متحدانش اثر نمی‌گذارد ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که توقف مجوز صادرات محموله‌های ال‌ان‌جی بر روابط این کشور با خریداران اثری نمی‌گذارد.

صنعت نفت

ساخت نخستین راکتور سنتز متانول در کشور ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

مدیر پروژه پتروشیمی دنا از تکمیل عملیات ساخت، سندبلاست و رنگ‌آمیزی نخستین راکتور سنتز متانول ایرانی در شرکت ماشین‌سازی اراک خبر داد و گفت: در ماه‌های اخیر با حمایت و راهبری پتروفرهنگ عملیات اجرایی پتروشیمی دنا سرعت گرفته است.

صنعت نفت

حجم فروش پتروشیمی ارومیه افزایش یافت ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

مجتمع پتروشیمی ارومیه در دی‌ماه ۱۴۰۲ موفق شد حجم فروش محصول را بالا ببرد و همین موضوع درآمد این پتروشیمی را بر مدار افزایشی قرار داد.

صنعت نفت

رویترز: پاکستان به‌‌رغم تحریم‌ها خط لوله انتقال گاز ایران را می‌سازد ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

رویترز طی گزارشی نوشت اسلام آباد در فکر نهایی کردن اولین فاز خط لوله ۸۰ کیلومتری گاز با ایران است‌ تا از جریمه احتمالی ۱۸ میلیارد دلاری دوری کند.

صنعت نفت

انتقاد رهبری از واردات بنزین درست بود/ ۴۹درصد یارانه انرژی در جیب دو دهک پردرآمد جامعه ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

رئیس اتحادیه انجمن‌های علمی انرژی از واردات ۴ میلیارد دلاری بنزین و گازوئیل خبر داد و گفت: مقام معظم رهبری به‌درستی ابراز نارضایتی کردند، کلام ایشان بر این مبنا بود که در کشوری که ذخایر عظیم نفت و گاز داریم، چرا باید واردات بنزین داشته باشیم.

© 2019 - All rights reserved